Prokocim Kraków - SKAWINKA

W słoneczne niedzielne popołudnie na boisku Prokocim Kraków miało miejsce zacięte starcie między naszą drużyną, a Prokocimem. Nasza ekipa stanęła przed wyzwaniem bez trzech kluczowych zawodników, co otworzyło drzwi do gry innym graczom, którzy mieli okazję pokazać swoje umiejętności. Warto dodać kilka liczb - średnia wieku dzisiejszej kadry to 21 lat! , oraz liczba młodzieżowców to: 10 !

Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 16:00 rozpoczął to widowisko, a my zaczęliśmy odważnie. W początkowych minutach stworzyliśmy sobie dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Niestety, los był nieco nieprzychylny, ponieważ Prokocim trafił w słupek i poprzeczkę. Mimo że gra była wyrównana, to po około 25 minutach to Prokocim przejął inicjatywę. W wyniku błędu w komunikacji pomiędzy obrońcami napastnik Prokocimia wyszedł sam na sam z Pernalem, bramkarz Skawinki obronił strzał jednak dobitka przeleciała nad jego głową i wpadła do bramki. Do przerwy wynik pozostał bez zmian.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. To była nieustanna wymiana ciosów, gdzie inicjatywa w meczu przechodziła z rąk jednej drużyny na drugą. W 70. minucie, po wrzucie z autu, piłka została przedłużona przez Kozika, a Warchoł wykorzystał okazję strzałem po długim słupku, doprowadzając do wyrównania 1:1. Walka trwała nadal, a obie drużyny dążyły do przechylenia szali na swoją stronę. W końcówce emocji nie brakowało. Swoją "piłkę meczową" miał Prokocim której nie zdołał wykorzystać. Chwilę później w kontrataku to my mieliśmy szansę na decydującą akcję sam na sam, ale również nam nie udało się zdobyć bramki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. To było bardzo intensywne i wyrównane starcie, które dostarczyło kibicom mnóstwo emocji. Obie drużyny wykazały się determinacją i umiejętnościami, a wynik odzwierciedlił równość sił na boisku.